Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Szlachetny Tomek. Udany start w Gdańsku

W tym roku 21 wolontariuszy gdańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) po raz pierwszy wzięło udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. W piątek, sobotę i niedzielę dyżurowali w trzech sklepach BOMI. Plon to 15 wózków różnorodnych artykułów spożywczych.

– Było ciężko, ale sympatycznie. Dużo pozytywnej energii. Spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi – podkreśla Waldemar Więcławski, kierownik gdańskiej filii. – Najbardziej cieszy fakt, że będziemy w stanie choć trochę pomóc. Artykuły spożywcze, które podczas weekendu do nas trafiły, wesprą potrzebujących i najuboższe rodziny.

Uzyskana żywność przyniesie też z pewnością radość dzieciom, bo prócz ryżu, mąki, makaronów, dżemów czy puszek zebrano sporo słodyczy. Ochotnikom w pamięci zostaną dobre, ciepłe reakcje ludzi, ich zaangażowanie oraz parę naprawdę głębokich wzruszeń. Jedno z nich miało miejsce za sprawą sześcioletniego Tomka. Poprosił rodziców, by pieniądze, za które mieli mu kupić książki, mógł przeznaczyć na jedzenie dla biednych.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej: www.pomoc-zywnosciowa.bliskoserca.pl

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Foto: archiwum ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij