Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gdańsk

Jesteś 60+ i mieszkasz w Gdańsku? Rekrutacja trwa

26.11.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

W Gdańsku trwa rekrutacja do program „Edukacja prozdrowotna 60+”. Projekt przewiduje m.in. spotkania kulinarne, zajęcia ruchowe oraz warsztaty z psychologiem na temat aktywności osób w wieku 60+. Uwieńczeniem przedsięwzięcia będzie założenie regularnie działającego klubu zdrowia. W tym i przyszłym tygodniu można zgłaszać się do bezpłatnego udziału.

Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). Większość zajęć odbywać się będzie na terenie prowadzonej przez ChSCh gdańskiej Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko”.

– W programie wziąć będzie mogło udział 20 uczestników. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby powyżej 60. roku życia z Gdańska-Siedlec – mówi Elżbieta Leśniewska, kierownik świetlicy i koordynatorka projektu. – Przewidujemy przeprowadzenie wykładów i konsultacji ze specjalistami na temat szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Podczas warsztatów „zdrowa kuchnia 60+” będzie można nauczyć się przyrządzania zdrowych, wartościowych posiłków, zaś warsztaty z psychologiem pomogą uczestnikom znaleźć swój pomysł na aktywność po sześćdziesiątce.

Program będzie prowadzony od grudnia do marca 2013 roku. Jego podsumowaniem będzie akcja promująca zasady zdrowego stylu życia, w tym zdrowego żywienia z udziałem uczestników projektu oraz dzieci korzystających z zajęć w świetlicy środowiskowej. Wszyscy wystąpią w roli wolontariuszy i będą promować wiedzę na temat zdrowego stylu życia i znaczenia zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej w profilaktyce chorób. Ponadto po zakończeniu projektu utworzony zostanie systematycznie działający klub zdrowia, w którym na bieżąco będzie można poszerzać swoją wiedzę na temat przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym.

Projekt „Edukacja prozdrowotna 60+ w Gdańsku” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. W jego ramach na uczestników czekać też będą zajęcia ruchowe na terenie Fortu Gdańsk w pięknym otoczeniu parku (m.in. zajęcia z instruktorem nordic walking „spacerkiem po zdrowie”) oraz jednodniowa wycieczka do Ciechocinka.

Udział w programie jest bezpłatny. Zapisy trwają od 26 listopada. Zgłaszać można się w tym i przyszłym tygodniu do siedziby Świetlicy Środowiskowej „Grodzisko” przy ul. Reduta Miejska 1, w godz. 12-14 lub telefonicznie 583 005 709, 509 781 376.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Pomorski
Filia Gdańsk
ul. Jaśkowa Dolina 21
80-252 Gdańsk

Nr konta bankowego:
09 2030 0045 1110 0000 0277 2300

Kierownik: Tadeusz Sirocki
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 602 770 903

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij