Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gdańsk: ruszyła regularna pomoc żywnościowa dla 200 osób

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Gdańsku rozpoczęła wydawanie żywności w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD).

20 maja wolontariusze wydali pierwszy transport artykułów spożywczych. Do ich odbioru uprawnionych jest 200 osób wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Każdy, kto zgłosił się do siedziby filii, otrzymał ok. dziesięciokilogramową paczkę, w skład której wchodziły olej, mleko, ryż czy makaron.

– Przy wydawaniu pomagało sporo wolontariuszy, dlatego wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Nawet sami beneficjenci byli pozytywnie zaskoczeni, że wszystko odbyło się tak szybko – mówi Bogumiła Hatała, kierownik gdańskiej filii ChSCh.

Program PEAD jest realizowany w Europie od 1987 roku, a w Polsce od 2004 roku. Jego głównym celem jest pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Unii Europejskiej. Gdańska filia ChSCh współpracuje przy dystrybucji artykułów spożywczych z Pomorskim Bankiem Żywności.

Kolejne wydawanie żywności w Gdańsku planowane jest na połowę czerwca.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij