Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gdańsk, Podziel Się Posiłkiem: paka dla dzieciaka

Wśród organizacji, które włączyły się w trwającą 23–24 września ogólnopolską zbiórkę żywności Podziel Się Posiłkiem była Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). Jej przedstawiciele w 12 miastach w porozumieniu z bankami żywności zbierali artykuły spożywcze dla najuboższych dzieci.

Podobnie było w Gdańsku, gdzie dziś wolontariusze lokalnej filii ChSCh rozpoczynają wydawanie paczek żywnościowych sporządzonych z artykułów uzyskanych przez nich w trakcie zbiórki.

– Gościliśmy w dwóch sklepach – mówi Waldemar Więcławski. – Zebraliśmy dwa kosze żywności o łącznej wartości 1 118,43 zł. Pozwoliło to na przygotowanie 60 paczek dla dzieci.

Dary otrzymają rodziny wskazane przez MOPS. Ich przekazanie odbędzie się w siedzibie filii ChSCh. Na jedną osobę przypadnie ok. 3 kg żywności.

Filia ChSCh w Gdańsku działa od 2010 roku i prowadzi pomoc żywnościową. Oprócz tego organizacja posiada w Gdańsku Świetlicę Środowiskową „Grodzisko”.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij